18 kwietnia 2021

18 kwietnia 2021

Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich.
Łk 24, 35-48

Apostołowie częstują Jezusa Rybą. Ona żyje najgłębiej ukryta na dnie wody! Ryba symbolizuje to wszystko, co jest ukryte na dnie naszego serca. Wszystkie nasze najgłębsze uczucia i stany emocjonalne, zatopione w podświadomości obawy oraz bezbronność.

Apostołowie podzielili się z Jezusem tym, co było ich najgłębiej skrywanym, mrocznym doświadczeniem, a On podzielił się z nimi mądrością z nieba!

Kard. Konrad Krajewski często powtarza, że kiedy się gamy po Biblię to nie tyle my ją czytamy, co Słowo Boże czyta nas dotykając najbardziej ukrytych miejsc naszego serca. Ono jest w stanie pobudzić nasze serca do życia.

Ktoś świetnie stwierdził, że Biblia jest jak kobieta. Trzeba o nią dbać, być blisko, okazywać jej cierpliwość i pokornie słuchać, co ma nam do powiedzenia.

W tygodniu biblijnym pamiętajmy, że nie musimy czytać Pisma Świętego na metry, czasami wystarczy przeczytać dwa zdania, żeby coś drgnęło w naszym życiu.

#PrzestrzeńDucha