19 stycznia 2021

19 stycznia 2021

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
Mk 2, 23 -38

Uczniom zachciało się jeść, więc zaczęli zrywać ziarna, aby zaspokoić swój głód. Nie wszyscy to rozumieli. Faryzeusze dostrzegli jedynie czyn wykonany w szabat, a nie chcieli zobaczyć wnętrza głodnego i spragnionego człowieka.

Na szczęście był On! Jezus wziął na siebie odpowiedzialność za uczniów, których wybrał i sam zmierzył się z zarzutami faryzeuszów. Rozmowa skończyła się dosyć szybko, a argumenty straciły swoją wartość wobec mądrości Nauczyciela.

Masz swoje wewnętrzne głody i pragnienia. Nie wszyscy je rozumieją. Wielu Cię krytykuje i wyśmiewa. Życie zapewne pokazało Ci, jak bolesne bywa bycie autentycznym…

Jest KTOŚ, kto doskonale rozumie, co przeżywasz. Widzi wszystkie Twoje braki oraz tęsknoty. Przed Nim możesz stanąć w nagiej prawdzie o sobie i nie zostaniesz odrzucony.

Pamiętaj, że wszystkie pragnienia wypełnią się w Nim samym. Może jeszcze nie teraz, nie tutaj, ale w wieczności na pewno.

Nie rób głupstw, bądź cierpliwy.

#PrzestrzeńDucha