21 kwietnia 2021

21 kwietnia 2021

Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym nic nie stracił z tego wszystkiego, co Mi dał, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym.
J 6, 35-40

„Lista osób, które – dla mnie – mogłyby nie istnieć, z biegiem lat i ku mojemu przerażeniu, staje się coraz dłuższa. Tak, są w moim życiu osoby, które są dla mnie na tyle trudne, niezrozumiałe, że jakaś część mnie chciałaby, by ich po prostu nie było”.

Takimi słowami Grzegorz Kramer SJ rozpoczął dzisiejsze rozważanie Słowa. W komentarzu jedna pobożna pani wytknęła Grześkowi, że nie wypada, aby takie słowa pisał ksiądz.

Problem w tym, że zarówno ta Pani jak i każdy z nas nosi w swoim sercu taką listę. Niestety nie każdy jest jej świadomy. W dalszej części nagrania Grzesiek wytłumaczył, co miał na myśli, ale pobożna niewiasta zatrzymała się jedynie ma tzw. zajawce.

Na szczęście jest na świecie ktoś, kto takiej list osób nie posiada. Bóg jest tym, który chce ocalić i przygarnąć wszystkich do siebie. Nie ma osób, które On wyklucza poza zasięg swojej miłości. Dla Niego każdy jest ważny, bez względu na to jakie grzechy popełnia.

Zróbmy dzisiaj wieczorem listę osób, które mogą dla nas nie istnieć, bo wyrządziły nam krzywdę. Złóżmy ich w Sercu Jezusa. Niech On kocha za nas…

#PrzestrzeńDucha